Miło nam powiadomić, że kompleks boisk został już oddany – dzieci z naszej szkoły mogą w końcu ćwiczyć na nowoczesnym boisku do piłki nożnej, ręcznej i siatkowej oraz do koszykówki.

Cieszymy się tym bardziej, że to dzięki zaangażowaniu wielu rodziców przeprowadzenie tego remontu było możliwe. Pamiętają Państwo przygotowywane w domu kartki do św. Mikołaja / Burmistrza? Pół tysiąca tych kartek zrobiło wrażenie. Zebraliśmy też niemal tysiąc podpisów dzieci na wielkiej kartce bożonarodzeniowej i udaliśmy się do wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza. Pan Prezydent mówił potem Telewizyjnemu Kurierowi Warszawskiemu, że skoro tak wielu dzieciom i rodzicom zależy na zmianach, to te zmiany trzeba zrobić. Słowa dotrzymał – miasto przekazało dzielnicy ponad milion złotych.

Rada Rodziców dziękuję władzom dzielnicy: Burmistrzowi Panu Piotrowi Jaworskiemu oraz poprzedniemu Burmistrzowi Panu Adamowi Grzegrzółce. Chcielibyśmy też podziękować wszystkim radnym naszej dzielnicy, a w szczególności Pani Elżbiecie Świtalskiej, przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, oraz Panu Wojciechowi Tumaszowi. Dziękujemy także Pani Agnieszce Jadczyszyn.

O remont boisk intensywnie zabiegaliśmy z dyrekcją szkoły dokładnie rok – w tym czasie odbyliśmy wiele spotkań w dzielnicy i z miejskimi urzędnikami oraz samorządowcami. Analizowaliśmy budżety warszawskich dzielnic, wycenialiśmy inwestycję, porównywaliśmy białołęckie szkoły… Było tego trochę 🙂

To nie koniec remontów w naszej szkole – właśnie zaczyna się przebudowa placu zabaw dla najmłodszych dzieci. W ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” zostanie wymieniona nawierzchnia, a ze środków zebranych w ubiegłym roku podczas festynu Rada Rodziców zakupiła taki zestaw zabawek:

A już w czwartek 7 listopada Rada Warszawy będzie głosować w sprawie przyznania ok. 285 000 zł na dokończenie remontu boisk – chodzi o wyjście ze szkoły i okolicę wzdłuż sali gimnastycznej. Mają się pojawić placyki oraz tereny zielone.