„Drogi Panie Burmistrzu, słyszałem że w grudniu jesteś św. Mikołajem. Czy możesz więc dać mojej szkole pieniądze na odnowienie boisk? Ja chcę być piłkarzem, a na obecnych nie mogę grać” – napisał 7-letni Piotrek. W Mikołajki zaniósł on wraz z delegacją dzieci ponad pół tysiąca kartek od uczniów SP nr 314. Wszystkie adresowane były do nowego burmistrza dzielnicy.

Akcja „Kartka do Burmistrza/Mikołaja” jest kolejną inicjatywą rady rodziców z podstawówki przy ul. Porajów. Włączyło się w nią ponad 500 uczniów szkoły, którzy pisali je bądź rysowali (ci młodsi). Kartki były więc bardzo różnorodne jeśli chodzi o formę graficzną, jednak każda z nich była indywidualnym głosem dzieci, które proszą zarząd dzielnicy o odnowienie boisk szkolnych. – Stos kartek rósł w bardzo szybkim tempie. Widać, że dzieciom doskwiera brak boisk, jeśli w takiej ilości, tak szybko i tak skwapliwie napisali kartki do burmistrza –opowiadają organizatorzy akcji.

W Mikołajki delegację przyjął wiceburmistrz Piotr Jaworski, któremu podlega m.in. wydział oświaty i wychowania w dzielnicy. – Kartki zrobiły na mnie imponujące wrażenie – mówił do dzieci. – Przekażę je naszemu burmistrzowi, choć z tego co wiem, w tym roku Mikołaj może się nie wyrobić z realizacją waszych pragnień. Ale kto wie, może zawita do was nietypowo, bo latem przyszłego roku – dodał tajemniczo, rozdając uczniom słodkości i drobne prezenty. Obecnych na spotkaniu przedstawicieli rady rodziców zapewnił już w sposób mniej bajkowy, że zarząd dzielnicy dołoży wszelkich starań, aby sprawie boisk przy SP 314 nadać rangę priorytetową, walcząc o dodatkowe środki z budżetu miasta.

Zatem Mikołaju, trzymamy za słowo!