Rada Warszawy przyznała szkole milion złotych na remont boisk! Teraz możemy więc już oficjalnie ogłosić, że w wakacje zyskamy – choć trwało to długo, bo pięć lat i powinno być dawno zrobione – wymarzone warunki do uprawiania sportu przez nasze dzieciaki. Będzie nowa nawierzchnia dla boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa. Na boiskach pojawi się nowe wyposażenie (bramki, kosze), a wokół piłkochwyty, zostanie też zrobione odwodnienie i oświetlenie. Będzie również wykonana część chodników z kostki brukowej.

Napisaliśmy, że część chodników, bo remont na tę chwilę planowany jest na dwa etapy – główny w tym roku, a chodniki i tereny zielone w przyszłym (przy wyjściu ze szkoły ma być placyk z kostki brukowej, a obok zielone zakątki). Liczymy na korzystne finansowo rozstrzygnięcie przetargu, który w najbliższym czasie będzie ogłoszony. Będziemy jeszcze rozmawiali z burmistrzami o tym, aby jednak całość inwestycji przeprowadzić w te wakacje tym bardziej, że wydaje się, iż na dokończenie nie będą konieczne tak duże jak w pierwszym etapie środki finansowe.

Projekt budowlany modernizacji boisk powstał w 2008 roku. Wydawało się, że niedługo później inwestycja zostanie zrealizowana, ale niestety przez kolejne lata nic się nie działo. Bez echa przechodziły kolejne pisma i rozmowy dyrekcji szkoły. Wspólnie w październiku ub. r. podjęliśmy intensywne starania o remont. Spotykaliśmy się z burmistrzami naszej dzielnicy, oprowadzaliśmy radnych po obecnych boiskach. Jeździliśmy do Pałacu Kultury i Nauki na spotkania z radnymi Warszawy, a także do Ratusza do wiceprezydenta Wojciechowicza. Pojawiliśmy się w mediach, m.in. w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim i Echu Białołęckim. Przeprowadziliśmy wiele niestandardowych akcji, jak pół tysiąca kartek do nowego burmistrza Białołęki z okazji Mikołajek albo wielka karta świąteczna z tysiącem podpisów dzieci dla władz miejskich.

O szczegółach opowiemy na najbliższym zebraniu Rady Rodziców, a do tego czasu zachęcamy do zapoznania się z projektem remontu boisk.