Drodzy Rodzice, po ubiegłorocznym projekcie budowy dwóch sal językowych, z których korzystają uczniowie starszych klas, z przyjemnością prezentujemy Państwu tym razem projekt dla dzieci młodszych – rozbudowę placu zabaw. Szukając rozwiązań pragnęliśmy stworzyć przestrzeń nowoczesną i ekologiczną, stąd zdecydowaliśmy się na nieszablonowe podejście. Wykorzystamy naturę 🙂

Piaskownica zostanie zadaszona ręcznie wykonaną altaną z gałęzi wierzbowych. Dzieci będą mogły dostać się do niej idąc labiryntem albo, z drugiej strony, zielonym tunelem wykonanym podobnie jak altana z gałęzi wierzbowych. Wkopane w ziemię pnie drzew poprowadzą dzieci do drzewa, na które będą mogły się wspinać (na bezpieczną wysokość). Dosadzimy ponad pół tysiąca krzewów i drzew, aby było kolorowo, dosiejemy trawę. Całość zostanie wkomponowana w koncepcję z dotychczasowymi zabawkami, które pozostaną na swoich miejscach.

Prace planujemy rozpocząć w wakacje, a to, ile uda się zrobić i kiedy dzieci skorzystają z nowego placu zabaw będzie zależało od Państwa wpłat na Radę Rodziców. Wykorzystajmy to, że tworzymy dużą społeczność i wspólnie możemy więcej!


Aby stworzyć zielony ogród dla dzieci brakuje nam obecnie 2550 zł
(stan na 22 czerwca br.) 
11 200 zł (stan na 23 maja br.)


Do przygotowania projektu ponownie nawiązaliśmy współpracę z pracownią Art-Area, która dwa lata temu zrealizowała dla nas projekt patia. Prace planujemy podzielić na dwa etapy – pierwszy, na który obecnie zbieramy pieniądze, to wszystkie zielone atrakcje i część roślinności z trawnikiem wokół tych atrakcji. Etap drugi to posadzenie roślin na skarpie.

Poniżej zdjęcie, które pokazuje, w którym miejscu powstanie nowy zielony ogród:

Składki można wpłacać na konto Rady Rodziców. Numer rachunku wraz z informacją o rekomendowanej stawce znajdą Państwo na stronie: Numer konta Rady. Zbiórka trwa – im więcej uzbieramy, tym szybciej nasze dzieci będą bawiły się na nowym placu zabaw.


Rada Rodziców zbiera środki finansowe, które przeznaczane są wyłącznie na potrzeby dzieci. To w szczególności finansowanie nagród z konkursach i programach realizowanych przez nauczycieli (w tym roku szkolnym było ich już kilkadziesiąt), zakup książek do biblioteki i atrakcji dla dzieci na szkolne festyny oraz bale. Organizujemy też większe przedsięwzięcia jak kompleksowe kursy z udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów – niedawno zakończyła się ich druga edycja. Wspólnie z białołęckim samorządem, z którym współpracujemy od kilku lat, wybudowaliśmy sale językowe i patio oraz kupiliśmy sprzęt do gabinetu logopedycznego.

Poza tym realizujemy wszystkie zadania wynikające z ustawy o systemie oświaty.